Jaanuar

Uudised


PALJU ÕNNE!

11. klassi õpilane Filipp Gavrilov ja 8. klassi õpilane Jelizaveta Gavrilova, pääsesid üleriigilise vene keele emakeelena olümpiaadi 2. vooru, mis toimub 8. märtsil 2021 Tartu linnas.
1. voorus tuli õpilastel kirjutada uurimistöö teemal  "Vene keel tänapäeva maailmas: staatus, funktsioonid, populaarsus" ja " Loomade või taimede nimede vene fraseoloogismides ja nende kasutamine kaasaegsete keelekandjate kõnes"
Õpilaste silmapaistev saavutus on sihipärase ja hoolika töö tulemus.
Täname  Nadežda Ivanovat oskusliku juhendamise eest!


Armastuse ja kujutlusvõimega loodud jõulupärjad tõid kooli muinasjuttude kuusemaale
.

Uue aasta esimene kuu on lõppemas. Uue aasta ja jõulupidustused on läbi, kuid pidulik meeleolu on siiski säilinud meie gümnaasiumi seinte vahel. Armastuse ja kujutlusvõimega loodud jõulupärjad tõid kooli muinasjuttude kuusemaale. Iga klass, alates esimese klassi õpilastest kuni kooli vilistlasteni, sai pakkuda oma pärja kaunistamiseks originaalset ja ainulaadset ideed. Pärgadesse on end sisse elanud nii aasta loomakeste kujud, mitmevärvilised lambipirnid,  apelsiniviilude põimitud aromaatsed kaneelipulgad kui ka pehmed pomponid ning lumivalge krõbe popkorn läheduses. Mida siin polnud!
Ja kogu see mitmekesistus on viinud kimbatusse žüriiliikmed, kelle ülesandeks oli valida parim pärg. Žürii oli segaduses ja…. kutsus kõiki õpilasi ja lapsevanemaid appi. Kuulutati välja hääletus.
Paraku see osutus keeruliseks ülesandeks. Antud häälte lahknevus oli nii väike, et žürii otsustas autasustada kõiki osalejaid magusate auhindadega.
Koolidirektor kinkis igale klassile magusad kingitused ja edastas koolipidajate soojad tänusõnad. Tatjana Babanskaja avaldas erilist tänu vanematele, kes koos lastega kinkisid koolile piduliku meeleolu.

Digipädevus ja jõulud

picture2_var.png

Pandeemia karmid piirangud on sundinud ära viima koolitused, huvitavad kohtumised ja isegi ka loovuse distantsile. Kuid sellel on ka oma eelised. Isegi kolmanda klassi õpilased on nüüd arvutiga “sina” peale. Ja seda tõestasid kolm meie õpilast - Kristina Andrejeva, Vassilissa Gavrilova, Uljana Bandurina - digiviktoriinis "Jõulud" osalejad. Preemiaks said tüdrukud tunnistuse ja värviliste pliiatsite komplektid. Paberil loovust pole tühistatud! Noh, innustajaks oli nende klassijuhataja - Marina Leonidovna Ruban


Kodundusõppe uus kodu

Kodunduse ruumis remondutööd jõudsid lõpule. Sel sügisel, meie Õigeusu gümnaasiumi 30. aastapäeva eel, Narva linn on kaasa aidanud kooli füüsilise õpikeskkonna loomisele. Selle aasta viimases lisaeelarves oli rida: Õigeusu gümnaasiumi kodunduse kabineti remonditööde teostamine. Seni polnud Tatiana Babanskaja sõnul koolil võimalust riiklikku õppekava täita täies mahus.Täna on gümnaasiumi endises laos tehtud kapitaalremont - seinad, põrand, lagi valgustus, küte- ja ventilatsioonisüsteem on saanud uhiuue ilme. Kabinet on varustatud kogu vajaliku kaasaegse köögitehnikaga, sealhulgas nõudepesumasin, pliit ja multifunktsionaalne ahi. Koolitüdrukud saavad kokakunsti õppima asuda lähitulevikus.

Olümpiaadil „Kooli universum» võit“

"Videotunnid Internetis" on suurim veebipõhine õppeplatvorm, kus korraldatakse erinevaid üritusi, sealhulgas koolinoorte digiolümpiaade. Pole kahtlust, et nende korraldajad saavad aru, et olümpiaadid koolilaste seas muutuvad iga aastaga üha populaarsemaks. Mõnele annab võit reaalse võimaluse oma unistuste ülikooli astuda, teistele - oma teadmisi proovile panna ja mis on väga oluline, endasse uskuda.
Õpilaste jaoks on nende teadmiste objektiivne hindamine äärmiselt oluline ning võimalus konkureerida teiste koolide ja isegi piirkondade eakaaslastega aitab neil sisendada soovi paremaks saada ja teadmisi täiendada.
Olümpiaadile kutses oli välja toodud, et sellel sarjal ootab õpilasi palju põnevaid erineva raskusastmega ülesandeid, suurepäraseid kingitusi ja loomulikult palju positiivseid emotsioone.
Meie kooli õpilased Ivan Pleshkov ja Jevgeni Ivanov (7. klass) osalesid geograafiaolümpiaadil, mis sisaldas nii ainekavapõhiseid kontrollküsimusi kui ka silmaringi avardavaid meelelahutuslikke ülesandeid. Seekord tegemist oli distantsolümpiaadiga. Õpilaste tulemus rõõmustas kõiki! 52 punkti 52-st! Ja võitjate diplomid! Tunnistused said ka laste õpetaja Tatjana Terebilova ja nende vanemad.
Kui üllatunud olid 7. klassi õpilased, kui gümnaasiumi juhtkond Tatjana Babanskaja, Irina Bahramova ja klassijuhataja Viktoria Vassiljeva  tulid ootamatult klassi, et õnnitleda Ivanit ja Ženjat diplomite ja magusa kingitusega! Ka võitjad olid meeldivalt üllatunud!
Küsimusele, kas neil on soovi sellistel üritustel osaleda ka edaspidi, vastasid nad jaatavalt. Soovime poistele edu!