Oktoober


Külaskäik Pühtitsa kloostris

Koolivaheajal, 26. oktoobril, toimus klubi "Sretenie" kavandatud palverännak Pühtitsa kloostrisse.
Vanemate klubi liige Julia Kostareva jagab oma muljeid:
„Jumalaema Ibeeria ikooni mälestamise päeval oli meie gümnaasiumi lastel, vanematel ja õpetajatel võimalus taas sattuda püha kloostri õndsalikku õhkkonda, kus kloostri iguumenja Filareta ja selle külalislahked elanikud tervitavad meid alati rõõmu ja soojusega. Nunn Ignatia viis läbi imelise ekskursiooni, suutes lastele kättesaadavas keeles seletada ka kõige raskemad asjad. Ekskursiooni lõpus ootas meid maitsev lõunasöök. Isegi paastupäevadel eristuvad kloostri toidud suurepärase maitsega!
Suur rõõm! Meie ülempreester Vitali sai iguumenjalt kingituseks õndsa pühaku  Katariina ikooni, kelle säilmed asuvad kloostri Uspenski peakirikus. Narva Jumalaema Ikooni kirikus saab igaüks ikooni ees palvetada.


Noortele on tähtis

Oktoobri alguses sai gümnaasium kutse osaleda avatud seminaril “Noorte  Meedialabor” ja 21. oktoobril võtsidki meie 10.klassi õpilased “labori” tööst osa.
Seminari teemaks oli meedia ja sotsiaalmeedia roll avaliku seisukoha kujundamisel, kriitilise mõtlemise arendamisel libainfo leviku tõkestamiseks, aga ka oskustel mõjutada sotsiaalseid protsesse loova meediasisu loomise kaudu.
Seminari kavas oli ka arutelu asjatundjatega: traditsiooniline meedia või sotsiaalvõrgustikud (Mihhail Komashko, ERR (ETV+) ajakirjanik, Denis Lartsenko, Narva linnavolikogu aseesimees) ja praktiline töö oma video loomisel.
Kas sellest oli kasu, näitab aeg, aga siiski oli huvitav!


Tallinna õppesõidust ehk klassijuhataja muljed

Viimasel koolipäeval enne koolivaheaega käisid 6. ja 7. klassi õpilased Tallinnas. Pealinn võttis meid vastu tõelise Baltimaade ilmaga, mis aga meie tuju ei rikkunud. Vaevalt rongist väljudes valgustas päike otsekui külalisi oodates Toompead sügiskiirtega. Tee läbi vanalinna, Vabadus väljak ja siin see ongi - teater. Oli näha, et paljud lapsed olid Vene Draamateatris esimest korda. Lewis Carrolli kuulsa teose ainetel valminud "Alice" lavastus äratas tõelist huvi: muusika, kostüümid ja näitlejatööd olid väga head. Pärast teatrit ootas lapsi martsipanigalerii, kus tutvuti muuseumi martsipanist toodete kollektsiooniga, vaadati filmi, maitsti erinevaid maiuspalasid ja osaleti meistriklassis. Lapsed ise voolisid mandlijahust ja tuhksuhkrust valmistatud taignast kujukesi, värvisid neid ning pärast pakkimist peitsid need hoolikalt seljakotti, et koju tuua. Sündmusterohke päev sai läbi, jääb ainult meenutada seda  kasulikku ja ilusat reisi.

 


Meie  koolitüdrukud uurimistööde linnakonverentsil esinemas

21. oktoobril toimus gümnasistide uurimistööde linnakonverents.

Tartu Ülikooli Narva kolledži konverentsisaalis esitlesid oma töid kuulajate ette 12. klassi õpilased Angelina Reiter ja Valeria Dorofeeva.

Neiud esinesid edukalt ja vastasid asjalikult kuulajate küsimustele


 

Ja ball läks lahti!

Meie linnas on välja kujunenud suurepärane traditsioon: iga-aastane Puškini ball gümnaasiumiõpilastele.
Meie gümnaasiumi esindasid seekord Angelina Koroleva ja Aleksei Khokhlov. Romantika, ilmalikkuse, galantsuse, viisakuse õhkkond täitis tantsusaali. Puškini ajastu tantsude rütmid vaheldusid tantsumängude, loominguliste etteastetega, luule esitamisega. Pärast Aleksei Khokhlovi romansi A.Puškini „Ma armastasin sind“ luuletusel esitamist saalis plahvatas vägev aplaus ja “Bravo”!
Tore, et gümnasistidel on võimalus Puškini-aegset kultuuriga kokku puutuda.Ole nähtav!

Neljapäeval võtsid 2.-4.klassi õpilased osa Noortekeskuse korraldatud aktsioonist "Helkuripuu". Noorematele õpilastele tuletati meelde helkurite tähtsust ja vajalikkust, eriti pimedal ajal. Lastel oli tantsuline flash mob sütitava muusikaga. Seejärel panid lapsed kaasavõetud helkurid helkuripuule ja vahetasid neid sõpradega. Ürituse lõpus korraldati ringtants ümber "puu" ja kõik läksid pildile koos muinasjututegelaste-abilistega.