Veebruar

Uudised

 

 

Eesti Vabariigi aastapäev

Narva Õigeusu Gümnaasiumis_VIDEO


25.02.2020 Narva Õigeusu Gümnaasiumis tähistati vastlapäeva (eesti rahvakalendri järgi). (.kl õpilased Alina Lugina ja Darja Samsonova korraldasid selle ürituse oma loovtöö raames. Üritusele oli kutsutud kogu koolipere: õpilased, nende vanemad ja muidugi ka õpetajad. Tüdrukud tutvustasid kohalolijatele vastlapäeva kombestikku. Rõõmu valmistas vastlavurri meisterdamine nööpidest ja niitidest. Vaatamata sellele, et lumega sellel vastlapäeval õnne ei olnud, jätkus ikkagi tegevust kõigile. Seltskonnatants „Kaks sammu sissepoole“, mängud ja viktoriin pakkusid palju lusti. Vastlale traditsioonilised vastlakuklid ei puudunud samuti laualt ja nendega üllatati kogu koolipere

Vastlapäeva tähistamine. Hõissa, vastlad!


21.02.2020. EestiVabariigiiseseisvuspäev
Seda tähtpäeva tähistati erakordselt pidulikult, mis tekitas õpilastes huvi Kaitseliidu tegevuse vastu ja ka oma riigi ajaloo vastu.

Praktilised tegevused Kaitseliidu esindajate juhendamisel.

Maksim Libert tutvustab õpilastele Kaitseliidu liikmete kohustusi ja tegevusi.

Õpilastele pakkus huvi ka filmi „Nimed marmortahvlil“ vaatamine ja tekitas elavat arutelu isamaa - armastuse ja kodumaa kaitse teemal.

Filmi „Nimed marmortahvlil“ arutamine.

Filmi „Nimed marmortahvlil“ arutamine.


Õnnitleme 2.klassi õpilast Aleksandra Šutovit, kes on saanud teise koha etlejate konkursil „Imehead kooliaastad“. Täname ka vanemaid ja õpetajat M.Ruban'it


17.-22. veebruaril Virtsu koolis toimub noorte kohtumine Archimedes SA projekti “Keelte õppimine on oluline, kuid veelgi olulisem on nende koos õppimine!” raames.  Osalevad 10 õpilast meie gümnaasiumist.
18.02.2020. Esimese päeva ülevaade Virtsu Kooli esindajate poolt:
“Täna me saime Narva kooli lastega tuttavaks. Läbi mängude tutvusime rohkem. Väga tore oli ja sai palju nalja, koostöö sujus super hästi. Kõik on toredad ja suhtlemis võimelised. Esimese päeva kohta läks kõigil väga hästi kuigi see oli mõnele ka raske. Mõned isegi said endale uusi sõpru. Meil oli raske neile midagi eesti keeles seletada, neil oli raske meile vene keelt õpetada aga me saime ikkagi kõik väga hästi hakkama. Õpetajad olid meile suureks abiks kuna nad aitasid meil tõlkida vene keelt eesti keelde.”19.02.2020. Teise päeva ülevaade Virtsu Kooli esindajate poolt:
„Täna oli meil ka Narva õpilastega koos päev. Järjekordselt mängisime igasuguseid mänge. Me hoidsime rohkem kokku, suutsime juba omavahel natuke rohkem vestelda. Tänaseks siis tegime slaidi mida pidime esitlema narvakatele. Narva õpilased tegid ka slaidi esitluse, kus me saime palju Narva kohta teada. Päeva lõpu poole läksime kooli ja seal mõtlesime reedesele kontserdile mingi esituse välja. Me õppisime suhtlema ja nendega koostööd tegema, proovisime väga palju eesti keeles rääkida. Väga tore päev oli aga ilmselgelt jälle väsitav.“

20.02.2020 Kolmas päev oli lihtne päev. Mängisime jälle erinevaid mänge ja tegime kooki. Tegime grupid kus saime omavahel vestelda. Mängisime jälle mänge kus õppisime koostööd tegema. Harjutasime ka jällegi oma tantsu mida Vabariigi sünnipäeva aktusel esitame. Narvakad andsid meile vene keele tundi kus tegime kahooti. Õhtul 17:15 oli meil väljasõit Lõpele, kus oli noortepidu.

21.02.2020 Neljas päev.
Täna oli meil viimane projekti päev. Tegime taas gruppides tööd ja mängisime mänge. Võtsime nädala kokku ning andsime sellele projektile tagasisidet, suhtlesime omavahel palju rohkem. Sõime enda tehtud kooki, mis maitses väga hästi. Narva õpilased käisid meiega koos aktusel ja esinesime ka nendega koos enda välja mõeldud tantsu. Väga põnev ja pikk päev oli, jõudsime palju tehtud.


Õnnitleme!!!

Tunneme suurt uhkust meie õpilase Jelizaveta Gavrilova üle, kes on saavutanud 6.veebruaril toimunud Narva piirkonna vene keele ja kirjnduse konkursil 2.koha.
Konkursist võttis osa kokku 328 õpilast Tallinnast, Maardust, Loksalt, Tapalt, Kohtla-Järvelt, Narvast; Sillamäelt ja Elektrostalist (Venemaa)
5.kl – 93 õpilast
6.kl – 83 õpilast
7.kl – 80 õpilast
8.kl – 72 õpilast
Jelizaveta jõudis 7.kl õpilaste seast kümne parima hulka.
Suur tänu ka õpetajale Ljudmila Kovtunle õpilase ettevalmistuse eest!

Koolijuhtkond