Detsember

Uudised


Haridus- ja teadusminister Liina Kersna videotervituse leiate siit.

 

Kohtumine muinasjutuga

Selle aasta viimastel koolipäevadel loodi meie gümnaasiumis hubane nurgake muinasjuttude pajatamise jaoks.
1. - 5. klasside õpilased, kenasti riides ja imet oodates, tulid muinasjutule külla, istusid kamina ääres, kuulasid ...
Ja neid tervitasid jutuvestjad Jelizaveta Gavrilova ja Marjana Mishina, kes lugesid ette väikestele kuulajatele dramaatilist ja õpetlikku, headust ja andestust õpetavat soome muinasjuttu "Tähesilm".
Tore, et enamik lapsi usub jõuluvanasse ja loodab temalt kingitust saada.
Jõuluvana kotist tulidki kingitused välja!

 

Projektipäev – keskkonnasõbralik uusaasta

Selle aasta viimane projektipäev toimus Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti Vabariigi poolt rahastatud koolituse raames. Projektipäeva teema valiti seekord kollegiaalselt ning kuna kooli üheks töösuunaks on väärtuspõhise ja loodussõbraliku suhtumise kujundamine koolinoorte seas, siis otsustati valida projektipäeva teemaks “Keskkonnasõbralik uusaasta” .
Igal õpetajal oli vabadus valida oma tunni teema, kuid igaüks sai lõimida üldteema oma ainesse, olgu selleks matemaatika või vene keel, ajalugu või loodusõpetus, tööõpetus või kehaline kasvatus. Iga tund oli erinev ja käsitles erinevaid keskkonnaaspekte.
Algkooliõpilased uurisid üksikasjalikult aastavahetuse peamist sümbolit - kuuske: kuidas see meie kodudesse jõudis, kui palju hapnikku see annab, kuidas see kasvab ja mis loomad peavad seda oma koduks. Väikesed töömehed meisterdasid lindude söögimajad ja kooli juures olevale kuusele pandi “maiustused” lindudele.
Matemaatikatundides arvutati, kui palju läheb maksma piduliku laua katmine, mitu puud kulub salvrätikute tegemiseks, mitu meetrit valguskette on vaja kuuse ehtimiseks.
Ajalootundides tutvuti kuuseehete ajalooga ning käsitöötundides valmistati neid keskkonnasõbralikest materjalidest. Kuusekaunistuste aluseks olid käsitsi valmistatud eesti- ja inglisekeelsed jõulukaardid.
Vanemate klasside õpilased olid kaasatud aruteludesse (kunst- või päris jõulukuusk, suhete keskkonnasõbralikkus, loodussõbralikud kingitused), loodi keskkonnakaitsjate klubi, genereeriti ideid ja pakkuti välja uusi lahendusi.
Aastavahetuse öö on maagiat täis ja me soovime kõigile õnne, rõõmu, armastust ja lahkust. Meie gümnasistid pakkusid kinkida tükikese headust ja hingevalgust, osaledes aktsioonis “Jõulud kõigile!”.

Kirjuta jõulukaart Narva Jumalaema Ikooni kiriku seegi elanikule, kingi rõõmu ja oma hinge soojust!

 

PALJU ÕNNE!

RusFest on iga-aastane rahvusvaheline haridusfestival, mis on suunatud koolilastele, keskkooliõpilastele, üliõpilastele ja kõigile neile, kes lihtsalt ei ole venekeelse sõna vastu ükskõiksed. RusFesti raames kutsutakse osalejaid kirjutama etteantud teemal esseesid. Sel aastal pakuti välja teema “Tahan lihtsat, inimlikku kõnet”.
12. klassi õpilase Kristina Maljavina essee on tekitanud poleemikat ja vaidlust žüriiliikmete vahel ning pälvis eripreemia.
Õnnitlused Kristinale! Täname Nadežda Ivanovat õpilaste loovvõimete ja kirjandusande arendamise eest!