Juuni 2023


Sõit laevaga

Õppeaasta lõpu eel said 1. ja 2. klassi õpilased koolilt toreda kingituse - reisi kauni nimega "Carolina" laevaga.
Ja kuigi sõit Narva-Jõesuusse võtab aega ligi poolteist tundi, ei olnud kellelgi igav. Ja kõik sellepärast, et heas seltskonnas pole lihtsalt aega igavleda. Poisid rääkisid, joonistasid, imetlesid loodust, mängisid, jõudsid isegi klassivenda sünnipäeva puhul õnnitleda. Lapsed (ja mitte ainult!) kogesid aga suurimat rõõmu, kui kapten kutsus nad roolikambrisse, kus kõik said tüüri juurde seista ja oma küsimustele vastuseid saada.

 

Punane Rist

Punase Risti spetsialist rääkis ja näitas selgelt 1.-4. klassi lastele ninaverejooksudega toimetulekut (selgub, et pead ei pea tahapoole kallutama, vaid veidi kallutada ja külma panna), kuidas sidet panna ja kinnitada käsi sinika/murru korral. Poisid osalesid protsessis aktiivselt, koolitasid üksteist, esitasid küsimusi. Abistav ja hariv!

 

Iirise

5. klass oli ekskursioonil Loomemajas, kus toimus iirise tehnika meistriklass. Poisid tegid imelist tööd.

Quest "Narva ring"

9. juunil käisid 8. klassi õpilased käisid harival teekonnal läbi vanalinna ja promenaadi, kus lapsi ootas põnev quest "Narva ring". Ülesandes oli 49 etappi, tulemuseks oli 784. Ülesande sooritamiseks kulus 2 tundi. Lapsed said teada palju Narva legende ja palju olulisi ja ajaloolisi kuupäevi. Jalutades ja samal ajal ülesannet lahendades said õpilased kasulikke teadmisi linna kohta, palju positiivseid emotsioone ja muljeid. 8.klassi meeskond lahendas loogilisi ülesandeid ja tegi ühiseid otsuseid. Ja muidugi treenisime sposdisimulaatoritel, sest liikumine on elu!


Tervisepäev

7. juunil toimus Krenholmi gümnaasiumi staadionil Narva Õigeusu gümnaasiumi õpilaste spordipäev, millest võtsid osa kõik õpilased: esimese klassi õpilastest kuni gümnasistideni.
Kõik lapsed jagati 4 võistkonda. Spordipäev algas osalejate lõbusa esitlusega: võistkonnad esitasid oma nime ja moto ning seejärel läksid spordijaamadesse: jalgpall, korvpall, jõud, hüpped ja kiirus. Jaamades ootasid neid sõbralikud kohtunikud gümnasistide näol, kes ei unustanud poisse tuju tõsta ja samal ajal punkte kokku lugeda. Lapsed näitasid üles aktiivsust, osalesid hea meelega igal jaamal. Spordipäeval oli sõbralik õhkkond ja rivaalitsemise vaim. Pärast kõigi jaamade läbimist võeti kokku spordipäeva tulemused, mis näitasid, et kõik Narva Õigeusu Gümnaasiumi õpilased on tugevad, kiired, liikuvad, sõbralikud ja lihtsalt imelised!
Kõik lapsed said kingitusi ja jäid väga rahule!
Suur tänu selle toreda liikumispäeva peakorraldajale Aleksandr Anatoljevitš Ivanovile!