Mai 2023


Tuleme koos keskaega!          Julia Kostareva muljetest

Väsinud, kuid rahulolevad, uute muljetega tulid Narva Õigeusu gümnaasiumi õpilased tagasi koju Rakvere keskaegse lossi ekskursioonilt!
See oli suurejooneline üritus oma atmosfääri, üldise meeleolu ja elava huvi silmis, kes sukeldusid taaselustatud ajaloo lehekülgedele.
Kõik olid huvitatud absoluutselt kõigest! Saime palju teada keskaja rahva traditsioonidest, argi- ja militaarelust, aga ka tõtt 13.-15. sajandi kohaliku elu kohta ilma kaunistuste ja filmiliku läiketa. On, mille üle mõelda ja järeldusi teha!
Ekskursioon kujunes meeleolukaks ja lihtsaks, suuresti tänu meie grupi soojale vastuvõtule muuseumitöötajate poolt ja loomulikult tänu suurepärasele huumorimeelega giidile!
Suur südamlik tänu kõigile, kes sellise hariva reisi korraldamisel osalesid: kooli juhtkond, lapsevanemad, lastevanemate klubi "Küünlapäev", Rakvere linnusemuuseumi töötajad ja loomulikult osalejad ise meeldivalt koos veedetud aja eest!Lugemismaraton
„Inspiratsiooni“

25. mail, slaavi kirjanduse päeval, toimus meie gümnaasiumis üritus, millest võtsid osa Narva linna koolide 10.-11. õpilased.
Tore, et koolil on väga vajalik traditsioon – Lugemismaraton.
See pole lihtsalt üritus, see on võimalus nautida vene kirjandust: proosat, vaimulikke tekste ja luulet.
Nägime kunstilisust, emotsioone ja tõelist armastust sõna vastu.

 

Kas on lihtne olla uurija?

Sellele küsimusele vastasid 12. mail 11. klassi õpilased oma uurimistööde kaitsmisel.
Uurimistööde teemad osutusid kõigile aktuaalseteks ja kasulikeks: „Huvitegevus kui eduka isiksuse kujunemise üks kriteerium“, „Narva Õigeusu gümnaasiumi õpilaste laiskuse põhjused“, „Kasutamine “noorte” slängist gümnaasiumi õpilastel”, “Meie gümnaasiumi õpilaste füüsilise vormi tase”, “Lapsepõlve teema 19. sajandi kirjanduses”.
Mõned uurimistööd on näidanud, et vaja on edasist arutelu.
Komisjon kuulas esinejaid huviga.
Teadustööde kaitsmise kogemus on kasulik panus õpilaste oskuste arendamisse.