Veebruar


Noorteparlament Õigeusu gümnaasiumis

25. veebruaril toimus Narva Õigeusu Gümnaasiumi noorteparlamendi ja õpilasesinduse esindajate kohtumine. Arutati teemasid, mis puudutasid kogemuste vahetust juhtimisvaldkonnas ja vastutuse jaotust ning räägiti üliõpilasorganisatsioonide koostööst sh projektitegevustes osalemisest, kaasalöömisest erinevate ürituste läbiviimisel, toest noorteparlamendi ja NÕG õpilasesinduse edasiarendamisel. 

Kohtumise tulemuseks olid Õigeusu gümnaasiumi õpilased kutsutud osalema ühel märtsi lõpus kavandatud üritusel, aga ka vastastikune kokkulepe vaheliste suhete arendamiseks.


Osalemine riigilipu heiskamise tseremoonial Narvas 24.02.2022

Neljapäeval, 24. veebruaril kell 7.18 päikesetõusul algas Narvas Eesti Vabariigi iseseisvuse 104. aastapäeva tähistamine. Piduliku päeva avas riigilipu heiskamise tseremoonia Narva linnuses.
Meie Õigeusu gümnaasiumi lipp lehvis kogu oma hiilguses 11.a klassi õpilase Viktor Šamarini käes.
Suure hulga inimeste seas olid meie gümnaasiumi õpetaja, õpilased ja ka lapsevanemad. Külma ja tuulist ilma nad ei kartnud. Pidulik traditsiooniline tseremoonia jättis tõelise pidu-, ühtsuse- ja uhkusetunde oma riigi ja linna üle.


Projektipäev "Raamatukogupäev"

Igal aastal 21.veebruaril tähistatakse UNESCO eestvedamisel rahvusvahelist emakeelepäeva. Sellele kuupäevale pühendatud üritused on kantud haridusürituste kalendrisse.
Otsustasime tähistada seda tähtpäeva projektipäeva vormis. Koostasime projektipäeva kava, mis sisaldas ekskursioone Narva Linnaraamatukokku, mida külastasid 4.–9. klassi õpilased, ning temaatilisi tunde, mida valmistas  12. klassi õpilane Jelizaveta Gavrilova ette ja intellektuaalne test ja lugemismaraton.
Kooliraadiost mängis vahetundides A. Gorodnitski, G. Osteri, V. Dragunski, N. Nosovi teoste kantkendeid, eesti luuletajate luuletusi, D. Tolkieni ja isegi D.Carnegie kirjutistest katkendeid, mida lugesid ette 4. – 12.klassi õpilased. Lugemismaraton on läbi!
Vaatamata ärevusele lugejad nautisid põnevust ebatavalisele tegevusele kaasa löömisest ning kuulajad märkisid etlejate vaieldamatut püüdlikkust ja artistlikkust.

 

Meie kooli lastevanemate kohtumine psühholoogiga

picture1_var.pngGümnaasiumi õpilaste vanemate kohtumine psühholoogi, psühholoogiadoktor Natalja Zorinaga osutus huvitavaks ja kasulikuks. Kohtumise teema: "Kui laps kasutab vidinaid palju aega, kuidas peaksid vanemad käituma?"
Natalja kutsus kõigepealt olukorda analüüsima ja hindama, nägema selles oma rolli ja leidma võimalusi probleemi lahendamiseks. Toodi konkreetseid näiteid käitumisest ja raskete olukordade lahendamisest.
Avatud ja avameelses õhkkonnas esitasid lapsevanemad küsimusi, tõid oma näiteid ja otsisid koos konstruktiivset lahendamist.

Kõik kohalviibijad märkisid selliste kohtumiste ja praktiliste loengute suurt kasu.


Palju õnne!

Narva Õigeusu Gümnaasiumi 3. klassi õpilased
Sofia Smirnova,
Aleksander Maslennikov,
Uljana Bandurina
esinesid edukalt etlejate linnakonkursil „Eestimaa - mu kallis sünnimaa“. Nad said linnalt diplomid ja medalid. Hästi tehtud! Palju õnne! Suur tänu Viktoria Vassiljevale laste võistluseks ettevalmistamise eest.


Sretenie!

15. veebruaril toimus Narva Õigeusu Gümnaasiumis lastevanemate klubi Sretenie avamine.
Julia Kostareva, 2. klassi õpilase ema, ütleb:
“Mida tahan öelda meie kooli kohta alles aasta pärast: iga päev veendun, et üleminek Narva Õigeusu gümnaasiumi on parim, mida oleme oma lapse heaks teha seni saanud. Ärge kuulake kedagi: ei ole olemas "ta peab suutma ellu jääda mis tahes tingimustes", "sa ei saa raskuste eest põgeneda", "otsige põhjust iseendast" ja nii edasi. Kõik on lihtne! Lastel on õigus mitte olla must lammas, mitte olla kiusamise ohver, mitte olla mõnitamise objekt. Neil on õigus mitte nutta, nad ei pea taluma alandust ja arvama, et see on norm. Neil võib ja peabki olema õnnelik lapsepõlv, mil nad ei karda esitada endale olulisi küsimusi, rääkida neile olulistel teemadel, ilma et oleks oht saada häbi või naeruvääristada. Nad tunnevad  rõõmu üksmeelt ja toetust täis õhkkonnas.
Üldiselt kehtib see ka vanemate kohta! Oleme õnnelikud seal, kus meie lapsed on õnnelikud! Ja kus meid kuulatakse.
Ja eile toimus meie armsas koolis märkimisväärne sündmus: lastevanemate klubi Sretenie avamine, kuhu mul oli au olla kutsutud. Meil on huvitav programm, vapustavad, inspireerivad tulevikuplaanid ja mis on peamine, kõik on siin olulised, mis teeb meist ühe suure koolipere! Jumal õnnistagu!


14. veebruar on sõbrapäev!

14.veebruaril Narva Õigeusu Gümnaasium sai uue ilme. Südamed, postkaardid ja sõbrapäevateemalised kaunistused aitasid luua koolis piduliku meeleolu. Suur tänu meie käsitöö õpetajale Žannale, tänu kelle oskustele ja leidlikkusele muutub kool igaks tähtpäevaks muinasjutuliseks maaks.


Noorteparlament kohtumisel linnapeaga

Möödunud esmaspäeval, 14.veebruaril olid Narva Õigeusu gümnaasiumi esindajad noorte parlamendi poolt kutsutud kohtumisele Narva linnapea Katri Raigiga ja linnavolikogu esimehe Vladimir Žavoronkoviga, et arutada noortepoliitika küsimusi. Kohtumisel osalesid ka linnavolikogu aseesimees Natalja Umarova, erakonna Eesti 200 esindaja Deniss Lartšenko, linna kultuuriosakonna esindaja Dmitri Vergun ja Noortekeskuse juhataja Yana Vnukova.
See kohtumine oli väga sisukas: räägiti linna haridusteemadest (näiteks IT-erialadel õppimisvõimalus Tartu Ülikooli Narva kolledžis), koolide seisukorrast ja noorte suhetest õpetajate ja koolijuhtkonnaga. Jätkuvalt on aktuaalne teema noorte väljavoolust ning sellest, kuidas tekitada noortes motivatsiooni realiseerida oma potentsiaali kodulinnas.
Loomulikult ei jõudnud Narva koolide esindajad kõike läbi arutada, mistõttu oli kõigi osalejate üheks lõplikuks otsuseks uue kohtumise planeerimine linnapeaga märtsis.
Narva Õigeusu Gümnaasiumi õpilastele on see kohtumine kasulik mitte ainult omandatud kogemuste ja pakutud võimaluse tõttu vaadata noorte parlamendi ja linnavolikogu tööd seestpoolt, vaid ka sellega oli pandud alus koostööks teiste koolide esindajatega.  Edaspidi on kooli õpilasesindusel plaanis arendada koostööd teiste esindustega ning esimene samm selles suunas on kohtumine Noorteparlamendiga 25. veebruaril.


Turvalise interneti päev! Kas see on tõesti nii ohutu?

Vaatamata sellele, et elame digiajastul ning arvutid ja nutiseadmed ümbritsevad meid kõikjal, võib selle inforuumi ohtude lõksu sattuda ka “edasijõudnud” kasutaja, rääkimata algajatest.
Narva Õigeusu Gümnaasium liitus üleriigilise  turvalise interneti päevaga, mille fookuses on märkamine ja hoolimine. Oluline on toetada ja arendada laste digimaailma mõistmist ning hakkama saamist sealsete ohtudega.
Päeva tähistati projektõppe vormis, kus kedagi maha ei jäetud.
Kõige pisemad internetikasutajad aitasid printsessil võrgust välja tulla, täitsid interaktiivseid ülesandeid ja koostasid meelespäid.
4. klassi õpilased vene keele tundides said edukalt hakkama loovülesandega "Nadia ja Tommi teekond Internetis: neid varitsevad ohud".
Maailmatargad üheksandikud lihvisid oma arutlusoskust luues arutlusteksti "Olen turvalise Interneti poolt".
Projektipäeva raames esinesid gümnaasiumiõpilased (A. Nikitin ja E. Gavrilova) nii oma klassikaaslaste kui ka nooremate koolikaaslaste mentoritena: viisid läbi temaatilised tunnid.
Gümnaasiumiõpilased uurisid internetijäämäe veealust osa ja said teada, kuidas jõuda kokkuleppele suhtlusvõrgustike turvalises kasutamises #targaltinternetis #kiusamisestvabaks.
Loodame, et koos saame kõigist raskustest üle!
(õpetajate tagasiside järgi)

Hüvasti, aabits!

Meie esimese klassi õpilased on suuremaks sirgunud, mida nad näitasidki 7.veebruaril gümnaasiumi aulas toimunud üritusel “Hüvastijätt aabitsaga”.
Pidupäeva  juhtmotiiviks oli armastuse ja lahkuse Aabits. Meeleolukad ja proovilepanevad ülesanded, tantsuhoog, aabitsalaulud on täitnud saali! Saalis valitses koostöine ja loominguline õhkkond.